Přehled LEGO Ninjago novinek pro rok 2024 | Matyho kostky

Přehled LEGO Ninjago novinek pro rok 2024

LEGO Ninjago letošní rok odstartovalo neobvykle velkým počtem nových setů, konkrétně jich bylo vydáno 10 v lednu a dalších 7 nás čeká v březnu. A zatímco minulé dva roky jsme vždy na začátku roku dostávali nepříběhové sady, letos je tomu jinak a všechny nové sady náleží klasicky do nové sezóny, konkrétně tedy všechny spadají do nadcházející 2. řady Ninjago: Dragons Rising.

Lednové novinky

Lednová vlna přinesla především hromadu nových malých robotů, které pravděpodobně potěší děti, avšak ne už tak skalní fanoušky, ty z lednové vlny oslovil často jen nový černobílý drak se jménem Egalt a první Ninjago battle pack s Jayovým robotem. Vlna také obsahovala polybag a 3 nové „trikové“ sety nahrazující pro tuto vlnu spinjitzu sady, avšak o ně se také nezdá být velký zájem.

30674
Zane a jeho dračí auta

71801
Kai a útok draka

71802
Nya a útok draka

71803
Arin a útok draka

71804
Arinův bojový robot

71805
Bojový balíček Jayova robota

71806
Coleův živelný zemský robot

71807
Sorin živelný technický robot

71808
Kaiův živelný ohnivý robot

71809
Egalt – Pán draků

Březnové novinky

Teprve březnová vlna setů přináší ty pravé modely pro fanoušky Ninjago a případně i pro dospělé fanoušky LEGO, které by mohly zaujmout především nové lokace. V této vlně dostaneme sestavitelnou verzi dračího mláděte Riyu, který přichází mimo jiné i s figurkou Sori, jež má na sobě nový zajímavý vlasový prvek. 

71810 Dračí mládě Riyu – 132 kostek za 349 Kč.

Dále tu najdeme žluto-modrou buginu pro Arina, která disponuje velkým hákem na „kosení“ padouchů, kokpitem pro dvě figurky, dvěma vystřelovači a také odpružením zadních kol, jež často u Ninjago vozidel nebývá, bohužel však také přichází s cenovkou 1 219 Kč za 267 dílků, což se zdá být jako neuvěřitelně vysoká cena

71811 Arin a jeho nindžovská terénní bugina – 267 kostek za 1 219 Kč.

V březnu také Kai dostane nového robota, jenž je výrazný svými čtyřmi pažemi, z nichž na dvou má dokonce velké zlaté háky, a navíc je v setu i Jordana s malým kluzákem. Součástí březnové vlny bude též menší 4+ drak a Lloydův malý robot.

71812 Kaiův nindžovský robotický oblek – 623 kostek za 1 699 Kč.
71815 Kai a bitva se zdrojovým drakem – 120 kostek za 879 Kč.
71817 Lloydův robot živelné síly – 253 kostek za 449 Kč.

Vrcholem březnové vlny jsou ovšem nové lokace. Chrám dračího kamene je především výstavní záležitostí a krásným doplňkem do sbírky nejen pro Ninjago fanoušky. 

71819 Chrám dračího kamene – 1 212 kostek za 2 999 Kč.

Stínové dojo laděné do barev letošních záporáků, tedy tmavě modré a fialové, je více herní set a přináší několik různých funkcí. Tou první jsou padací dveře, dále tu máme dvě lana, po kterých nindžové mohou klouzat se svými novými zbraněmi ve tvaru háku, past v podobě kamene ve vlčí tlamě a též interaktivní arénu. Ve Stínovém dojo také naleznete dvě nové mýtické zbraně, a to palici roztříštění a gong roztříštění. Mimochodem, ve většině březnových setů najdete alespoň jednu (v současnosti) exkluzivní figurku a všichni nindžové v této vlně dostanou také nový detailní „lezecký“ oblek.

71813 Stínové dojo vlčí masky – 1 190 kostek za 2 999 Kč.

Letos v červnu by nás měla čekat ještě jedna vlna Ninjago setů, ve které mají být podle pověstí třeba dvě nové lokace nebo dosud největší Ninjago drak.

Ninjago: Dragons Rising sezóna 2 bude vydána 4. dubna 2024 a měla by přinést dobrodružství nindžů v lese stínů, ve kterém se ukrývají záporáci, kterými jsou pro tuto sezónu zlovolný Ras a vědkyně Jordana vracející se z první sezóny seriálu, dále pak zcela nová postava Cinder, což je nový mistr kouře a v neposlední řadě by se pravděpodobně měl objevit tajemný mistr lorda Rase. K této řadě seriálu toho zatím není moc známo, ale poslední lednový den vyšel první teaser, který nám dává první dojem k této sezóně.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

MYSTERY

Jsem dlouholetý fanoušek LEGO stavebnic a zapálený stavitel. Rád sleduji aktuální novinky ohledně LEGO setů, časopisů, filmů i seriálů a velké události spojené s LEGO. Má oblíbená témata jsou především Ninjago a Technic, ale zajímám se v podstatě o všechny sety, které vyjdou.

3 1 hlas
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama