Potopte se na dno oceánu za Malou mořskou vílou a novými sety | Matyho kostky

Potopte se na dno oceánu za Malou mořskou vílou a novými sety

LEGO naplno využívá své spolupráce s Disney a k blížící se květnové premiéře aktualizované verze filmu Malá mořská víla připravilo trojici (43229, 43213 a 43225) nových stavebnic právě s touto tématikou. Já se budu v následujícím textu detailněji věnovat tomu největšímu, určenému dospělým stavitelům. Název novinky zní 43225 Královská škeble Malé mořské víly. Ariel není v LEGO světě žádnou novinkou, prvního vlastního setu se dočkala již v roce 2014.

Královská škeble se skládá z 1 808 kostek a ve své složené podobě měří přes 32 cm na výšku, 31 cm na šířku a 20 cm do hloubky. Model má 3 hlavní části: korunní kámen krále Tritona, Arielinu skrýši s poklady a Uršulinu tajemnou jeskyni. Tvůrcům se pěkně podařilo zachytit atmosféru podmořského světa. Nechybí pestrobarevné rybky, korály, ani vrak lodě. To vše je pěkně rozmístěno okolo centrální skály na jejímž vrcholu trůní samotný král moří. Své oblíbené scény si můžete přehrát s některou z 5 obsažených minifigurek a 2 zvířecích kamarádů. Kromě Tritona, Ariel a jejích dvou sester, balení obsahuje také čarodějnici Uršulu, kraba Sebastiana a rybku Šupinku. Všechny figurky jsou detailně vyvedené.

Po prohlédnutí prvních oficiálních fotografií nové stavebnice jsem upřímně doufal, že se návrhářům nějak podařilo iluzi dotáhnout k dokonalosti a vymyslet interiér tak, aby se mušle dala zavřít. Nevím, zda o tom vůbec přemýšleli, ale výsledkem je mušle, kterou zaklapnout nelze. To je pro mě trochu zklamání. Z Královské škeble Malé mořské víly osobně nejsem nijak zvlášť nadšený, možná to bude i tím, že tahle pohádka mi nikdy k srdci nepřirostla. Pochválit mohu alespoň dobře zvolenou jemnou barevnou paletu a množství rybek v balení.

Set 43225 Královská škeble Malé mořské víly obsahuje 1 808 kostek a bude v prodeji od 4. května 2023 za doporučenou cenu 4 099 Kč.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama