Oslavte 100 let automobilových závodů s novým Technic setem | Matyho kostky

Oslavte 100 let automobilových závodů s novým Technic setem

Světově proslulý automobilový závod 24 hodin Le Mans letos slaví 100 let. K oslavě se připojuje automobilka Peugeot i výrobce naší oblíbené stavebnice. Právě dnes LEGO odhalilo další novinku řady Technic. Stavebnice získala své jméno po vozu, který představuje – 42156 PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar. Reálný automobil si poprvé opravdu zazávodí na okruhu v Le Mans ve dnech 10. a 11. června letošního roku. Novinka navazuje na předchozí modely závodních vozů, například na sety 42125 Ferrari 488 GTE „AF Corse #51” nebo 42096 Porsche 911 RSR.

Model závoďáku v měřítku 1:10 má na délku rovných 50 cm. Široký je 20 cm a na výšku měří 13 cm. Celou stavebnici pak sestavíte z 1 775 dílků. Autu nechybí nic ze zásadních prvků reálné předlohy. Pod kapotou najdete hybridní pohonné ústrojí se šestiválcovým motorem a elektromotorem s baterií. Funkční přední i zadní tlumiče LEGO navrhlo speciálně pro tuto novou stavebnici. Nechybí ani možnost natáčet kola, buď přímo volantem, nebo ozubeným kolem na střeše. Dveře jsou otevíratelné.

Výrobce do masky vozu zakomponoval ve tmě světélkující dílky, které mají ještě více navodit atmosféru závodu. Ten se, jak již název napovídá, jede 24 hodin, tedy i v noci. Model automobilu je zpracován velmi detailně a jeho tvarům nemohu nic vytknout. Co ale musím se zamračeným čelem zmínit, jsou samolepky. Stavebnice s nimi vůbec nešetří. V tomto ohledu se LEGO za poslední roky nikam neposunulo, protože stejně tak na ně ve velkém spoléhaly i sety zmíněné v úvodu.

Set 42156 PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar obsahuje 1 775 dílků a bude v prodeji od 1. května 2023 za doporučenou cenu 5 099 Kč.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama