Oslava 100 let Disney je prvním červencovým GWP | Matyho kostky

Oslava 100 let Disney je prvním červencovým GWP

V tuto dobu už nejspíš neexistuje nikdo, kdo by nezaznamenal, že společnost Disney letos slaví století od svého založení. LEGO se k oslavám připojilo mnoha krásnými stavebnicemi, třeba obřím novým zámkem. Pokud nepatříte mezi skalní fanoušky Disneyho pohádek, ale přesto si chcete výročí připomenout, je tu nabídka právě pro vás. Při nákupu Disney setů v ceně nad 2 599 Kč od 1. do 9. 7. 2023 v e-shopu a kamenných obchodech LEGO získají VIP členové moc hezkou stavebnici 40600 Oslava 100 let studia Disney. Akce má jen jeden malý háček – nevztahuje se na nákup setů Star Wars a Marvel.

Set se skládá ze 3 samostatných, ale spojitelných, modulů. První z nich má na sobě velkou číslici 100, balónky a dort. Druhou sekci okupuje pracovní stůl Walta Disneyho s lampičkou, hrnkem a kresbou Mickey Mouse. Nejzajímavější částí je pak ta se siluetou hlavy Minnie. Uprostřed se nachází promítací plátno, ke kterému náleží samostatně stojící promítačka, Ta po aktivaci světelné kostky na plátně ukáže opět myšáka Mickeyho. Vše doplňuje ještě křeslo pro pohodlné sledování. Všechny moduly mají navíc na zadní straně sponku na umístění fotografie.

V balení najdete jednu minifigurku. Tou nemůže být nikdo jiný než Mickey. Figurka je pro tuto stavebnici exkluzivní a nikde jinde ji nenajdete. Celý model, po propojení modulů, měří 31 cm na délku, 9 cm do hloubky a 9 cm na výšku. Skládá se z 226 dílů.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama