Očekávaný UCS set je tu! Venator je připraven do akce | Matyho kostky

Očekávaný UCS set je tu! Venator je připraven do akce

Ještě neuběhl ani půlrok a už tu máme další stavebnice pro ty nejoddanější LEGO Star Wars fanoušky. Zatímco v dubnu výrobce uvedl již několikátou verzi rychlé a agilní vesmírné stíhačky X-wing, teď nám servíruje obří víceúčelové plavidlo Venator. Ani to není v kostkovém světě úplnou novinkou, k dispozici byl již v roce 2009. Tenkrát šlo o set s přibližně pětinovým počtem dílků, který se svou detailností rozhodně neblíží letošní novince. Tato UCS (Ultimate Collector Series) stavebnice dostala název 75367 Útočný křižník Republiky třídy Venator.

Venator je multifunkční křižník vhodný jak do vesmírných bitev, tak na přepravu jiných bojových prostředků a vojáků. Tomu odpovídá jeho kolosální velikost a agresivní design. Ve fiktivním vesmíru Hvězdných válek měří Venator více než 1 kilometr! Model lodi sestavený z kostek také není žádný drobek – na délku má 109 cm, na šířku 54 cm a na výšku 32 cm. Na sestavení tohoto obra je třeba 5 374 kostek.

Pokud znáte předlohu, na LEGO verzi vás pravděpodobně nic nepřekvapí. Návrhářům se podařilo zachytit všechny signifikantní prvky křižníku. Na jeho povrchu nechybí zbraňové systémy ani všemožné výdechy a potrubí. Dominantou zadní části modelu je propracovaná soustava motorů. V hangáru na boku lodi je zaparkovaná miniaturní válečná loď republiky. Aby vám stavebnice dělala na poličce radost, LEGO přibalilo kostky i na pořádný stojánek.

Každý správný UCS set musí mít speciální plaketu. Ta je přítomna i v tomto případě. Kromě destičky s údaji o Venatoru je na dodávaný podstavec možné umístit i speciální kostku připomínající 20leté výročí animovaného seriálu Klonové války. LEGO přibalilo i 2 minifigurky – kapitána Rexe a admirála Yuralena.

Klasicky bych na tomto místo kritizoval další recyklaci osvědčeného designu Star Wars lodi. Tohle ale není ten případ. Jak už jsem uvedl v úvodu, Venator tu máme teprve podruhé. I tak si ale nemohu odpustit malé rýpnutí. Jako fanda Hvězdných válek bych prostě raději viděl v obchodech něco zajímavějšího, neokoukaného. Pro neznalé je to prostě jen mírně designově upravený Imperiální hvězdný destruktor.

Set 75367 Útočný křižník Republiky třídy Venator obsahuje 5 374 kostek a bude v prodeji od 4. října 2023 za doporučenou cenu 16 599 .

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama