Nové sety v prodeji – říjen 2022 | Matyho kostky

Nové sety v prodeji – říjen 2022

V našich novinkových článcích pokrýváme zejména velké a obvykle i drahé sety, které na sebe strhávají nejvíce pozornosti. Kromě nich ale LEGO průběžně představuje mnoho menších a mnohdy neméně pěkných stavebnic. Aby ani vám nic neuniklo, rozhodl jsem se na začátku každého měsíce vydat souhrn všech novinek, které vstoupily do prodeje v měsíci předchozím. 

V říjnu LEGO přidalo do svého obchodu hned 5 větších stavebnic, o kterých jsme již psali. Konkrétně se jedná o 21336 The Office, 76215 Black Panther, 71411 Všemocný Bowser, 75331 Razor Crest a 10308 Vánoce na hlavní ulici. 

Avatar

K blížící se premiéře druhého dílu, dnes již legendárního Avataru, si LEGO v první vlně přichystalo hned několik stavebnic. Osobně nejsem velkým fandou světa Pandora, ale líbí se mi, že tyto sety přicházejí s vlastní barevnou škálou, díky které se třeba dočkáme i některých kostek v zatím neexistujících barvách. Navíc mám radost, že se alespoň jedním setem nezapomnělo ani na sběratele série BrickHeadz.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Wakanda nechť žije 

Kromě velké busty Černého pantera byly k očekávané filmové novince vydány další 3 menší a 1 větší stavebnice znázorňující důležité okamžiky a postavy příběhu. V těchto setech se mi líbí hlavně propracované minifigurky s pěknými natisknutými detaily. Co mě ale příliš neláká, jsou plavidla, jejichž design mi přijde i v kontextu menších setů trochu odfláknutý. Zvláště se mi nelíbí u největšího setu z uvedené čtveřice Válka na vodě.

Vánoce

Protože svátky klidu a míru jsou už skoro za rohem, LEGO nelenilo a již teď si můžete zakoupit 3 roztomilé stavebnice s vánoční tématikou. Mým favoritem je vánoční stromeček. 

To je za říjen vše, listopadové novinky v prodeji vám představím na začátku prosince.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama