Na Na Na Batman! | Matyho kostky

Na Na Na Batman!

Batman bezesporu patří mezi světově nejoblíbenější superhrdiny. Tenhle drsný chlapík s nepěkným dětstvím, hromadou peněz, chraplavým hlasem a láskou ke všemu netopýřímu se zapsal do srdcí nejednoho komiksového a filmového fanouška. Mezi lety 2005 a 2008 měl dokonce vlastní LEGO sérii. Sety s Batmanem vychází samozřejmě dodnes, jen už jsou povětšinou začleněny pod souhrnnou značku DC. Právě pod touto řadou vychází i novinka s názvem 76252 Batmanova jeskyně – sběratelský box.

Stavebnice vychází z legendárního filmu režiséra Tima Burtona Batman se vrací, ve kterém v roce 1992 zazářil v roli Batmana americký herec Michael Keaton. V Dánsku se rozhodli, že hrdinovi vzdají hold opravdu originálním a masivním produktem. Postavený model má rozměry 51 centimetrů na šířku, 29 centimetrů na výšku a téměř 15 centimetrů do hloubky. Skládá se z 3 981 kostek.

Nerad bych se pletl, ale jsem si téměř jistý, že podobný koncept jsme přímo od LEGO ještě neviděli. Návrháři totiž stvořili tzv. shadowbox, tedy krabici s průhledem a vnitřním uspořádáním, které zdůrazňuje dojem hloubky. Box v zavřeném stavu je vlastně jen holý kvádr s vyřezaným symbolem netopýřího muže, a i když cením pěkné tvary loga, mám pocit, že je to trochu nuda. Na velké plochy mohli tvůrci přidat ještě nějaké klasické prvky z Batmanových dobrodružství, ale rozhodli se pro jednoduchou estetiku.

Ta pravá nádhera se objeví až po otevření boxu. Uvnitř se nachází plně vybavená Batcave a samostatné místo pro ikonický batmobil v jejím středu. Na levé straně se nachází řídící centrum s velkou obrazovkou, na které se dají měnit motivy, a otočným křeslem pro samotného hrdinu i jeho věrného sluhu Alfreda. O úroveň výše je hlavní vstup s padacími dveřmi a úplně nahoře trezor skrývající vrhací batarangy. V centru dění je podstavec se zaparkovaným batmobilem, nad kterým se nachází ještě jeden menší symbol netopýra. Vůz se pevně drží filmové předlohy. Třešničkou na dortu je přítomnost světelných kostek po obvodu jeskyně. 

Stavebnice obsahuje 6 minifigurek – Batmana a jeho civilní já Bruce Wayna, sluhu Alfreda Pennywortha, zbrusu novou dvojici záporáků Catwoman a Tučňáka a dalšího antihrdinu Maxe Shrecka. Za sedmou figurku bychom mohli považovat alternativní Batmanův kostým.

Stavebnice 76252 Batmanova jeskyně – sběratelský box obsahuje 3 981 kostek a bude v prodeji od 8. června 2023 za doporučenou cenu 10 199 Kč.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a trávení času s rodinou. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama