LEGO představilo tři novinky z oblíbené řady Star Wars helem | Matyho kostky

LEGO představilo tři novinky z oblíbené řady Star Wars helem

Je to již deset měsíců od doby, kdy LEGO ukázalo dva poslední zástupce helem znázorňujících ikonické postavy ze světa Star Wars. Už i já, majitel všech předchozích, jsem se začal pomalu zajímat o to, kdy se dočkáme novinek. Dnes se mi přání splnilo a tentokrát zde máme hned trojici stavebnic. Nové sety nesou názvy 75349 Helma kapitána Rexe, 75350 Helma klonovaného velitele Codyho a 75351 Helma princezny Leiy (Boushh). Série nyní obsahuje již celkem 11 helem.

Ani jedna z helem se neodklání od osvědčeného konceptu, všechny přebírají jak pozitivní, tak i negativní vlastnosti svých předchůdců. Kladně hodnotím, že výrobce zachovává stále stejné měřítko i podstavec, na kterém helmy stojí. Stavebnice tak vedle sebe působí jednotně. Mezi zápory bychom mohli zařadit celkem divokou kombinaci hladkých ploch a viditelných studů, která nemusí sednout každému. Osobně už jsem si na tento styl zvykl a už mi tak nevadí. Novinky opět spoléhají na samolepky. U levnějších setů se jim bohužel asi ještě dlouho nevyhneme.

Helma kapitána Rexe se na první pohled může podobat té, kterou nosí generičtí stormtroopeři, liší se ale hledím, připomínajícím spíše přilby Mandalorianů, a samozřejmě i barevnou kombinací. Set obsahuje 854 kostek a má rozměry přes 21 cm na výšku, 12 cm na šířku a 13 cm do hloubky. Právě tento model ze všech uvedených nejvíce spoléhá na samolepky. Naopak helma kapitána Codyho má jen jednu. Její bílo-oranžová kombinace barev, spolu s „čírem“ na temeni, působí opravdu energicky. V krabici najdete 766 dílků. Rozměry sestaveného modelu jsou přes 21 cm na výšku, 12 cm na šířku a 14 cm do hloubky. Obě helmy jsou oslavou 20letého výročí uvedení filmu Klony útočí.

Velmi příjemným překvapením je poslední z trojice – helma nájemného lovce Boushhe, kterou využila princezna Leia, když se za něj vydávala, aby osvobodila Hana Sola z paláce Jabba Hutta ve filmu Návrat Jediho. LEGO tímto setem slaví 40 let od uvedení tohoto snímku do kin. Stejně jako u všech ostatních helem, i u této se, i přes docela složité tvary, návrhářům podařilo věrně zachytit podobu. Helma se skládá z 670 kostek a její rozměry jsou přes 17 cm na výšku, 11 cm na šířku a 14 cm do hloubky.

Set 75349 Helma kapitána Rexe obsahuje 854 kostek a bude v prodeji od 1. března 2023 za doporučenou cenu 1 749 Kč.

Set 75350 Helma klonovaného velitele Codyho obsahuje 766 kostek a bude v prodeji od 1. března 2023 za doporučenou cenu 1 749 Kč.

Set 75351 Helma princezny Leiy (Boushh) obsahuje 670 kostek a bude v prodeji od 1. března 2023 za doporučenou cenu 1 749 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama