Květiny kam se podíváš. Řada Botanical se rozšiřuje o dva sety | Matyho kostky

Květiny kam se podíváš. Řada Botanical se rozšiřuje o dva sety

Uběhlo jen pár týdnů od doby, kdy jsem poprvé zaznamenal, že LEGO chystá novinky v sérii Botanical, a už tu máme oficiální představení. První novou stavebnicí výrobce navazuje na svůj první pokus při ztvárnění květin, set 10280 Kytice. Tentokrát však řezané květiny nahradil těmi lučními. Druhý set se vydává zatím neprozkoumaným směrem, když živé květiny nahrazuje sušenými. Pro úplnost doplním, že nové stavebnice nesou jména 10313 Kytice lučního kvítí, respektive 10314 Dekorace ze sušených květů. Řada Botanical, která je podtématem série Icons, tak nyní obsahuje již 8 setů.

Kromě modelu 10289 Strelície královská a letošního malého setu 40646 Narcisy, jsem hrdým majitelem všech ostatních stavebnic LEGO Botanical. Opravdové květiny mi nic moc neříkají, ale možná právě proto mě ty plastové tak baví. Je až neuvěřitelné, jak realisticky vypadající tvary lze z kostek vytvořit. Zvlášť když příroda nepřipravila návrhářům vůbec snadný úkol. Navíc se o ně, kromě občasného oprášení, nemusím starat. Zmínit také musím, že některé dílky stavebnic jsou skutečně vyrobené ze zbytků cukrové třtiny po výrobě cukru, což je jeden z kroků LEGO Group k dosažení svých ekologických cílů. Teď už ale k oběma novinkám.

10313 Kytice lučního kvítí

Kytice lučního kvítí se skládá z 936 kostek a obsahuje celkem 8 různých rostlinných druhů – chrpu, levanduli, mákovník velšský, kerblík lesní, pérnatec netíkovitý, gerberu, stračku a vlčí bob. Pro vystavení budete samozřejmě potřebovat vlastní vázu. Jak si do ní květy naaranžujete je už jen na vás, délky stonků lze libovolně zkracovat. Nejdelší květina měří při maximální délce stonku rovných 47 centimetrů. LEGO samotné doporučuju luční květy kombinovat s řezanými rostlinami ze setu 10280 Kytice pro ještě větší buket. Novinku vidím jako ideální dárek na Valentýna, nebo třeba Den matek.

10314 Dekorace ze sušených květů

Jak už jsem naznačil v prvním odstavci, druhá z novinek tak trochu vybočuje z řady. Místo odstínů zelené nám z Dánska posílají podzimní barvy sušených květů. Rozměry dekorace, které ve středu vévodí gerbera, jsou 40 x 13 x 7 centimetrů a set obsahuje 812 dílků. Výrobce si pro nás připravil i alternativní možnost sestavení, kdy se dvě části modelu rozestaví do pravého úhlu vůči sobě. Po spojení 3 stavebnic (viz foto níže) v této konfiguraci vznikne pěkný věnec. Ochuzeni nejsme ani o možnost model zavěsit na zeď.

Set 10313 Kytice lučního kvítí obsahuje 812 dílků a bude v prodeji 1. února 2023 za doporučenou cenu 1 499 Kč.

Set 10314 Dekorace ze sušených květů obsahuje 936 dílků a bude v prodeji od 1. února 2023 za doporučenou cenu 1 299 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Nejoblíbenější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Martin
Martin
před 1 rokem

Dobrý den,

no technicky lego vydalo tři nové botanické sety.🙂🙂
Ještě toto
www.lego.com/cs-cz/product/daffodils-40646

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama