Korejský dynamit právě explodoval! Skupina BTS má svůj vlastní set | Matyho kostky

Korejský dynamit právě explodoval! Skupina BTS má svůj vlastní set

Hudební žánr s názvem korejský pop, zkráceně K-POP, u nás není zrovna mainstreamem, v Asii ale frčí naplno. Aktuálně největší světovou hvězdou tohoto stylu je jihokorejská kapela BTS. Že si nevymýšlím, dokazuje fakt, že jejich doposud největší hit Dynamite z roku 2020 dosáhl na Youtube 100 milionů přehrání za necelý jeden den a miliardy za přibližně osm měsíců. A právě scény z klipu k této písni znázorňuje nový set s názvem 21339 BTS Dynamite. A mimochodem, BTS je zkratka pro Bangtan Sonyeondan, což můžeme volně přeložit jako „neprůstřelní hoši“.

Nová stavebnice je součástí řady Ideas. Původní návrh vytvořili kamarádi Josh a Jacob ze Spojených států, oba velcí fanoušci BTS a LEGO kostek. Díky obrovské popularitě korejské skupiny získal podporu 10 000 hlasů v rekordně krátkém čase. V krabici najdete všechny potřebné kostky pro postavení zásadních lokací videoklipu – diskotéku, obchod s hudebními deskami, obchod s donuty, zmrzlinářský vůz, basketbalový koš a 2 palmy. Za fasádou je pak pódium. Samozřejmě nechybí minifigurky znázorňující 7 zpěváků, kteří si říkají RM, Jin, SUGA, j-hope, Jimin, V a Jung Kook. Stavebnice obsahuje 749 kostek a rozměry hlavní budovy jsou přes 14 cm na výšku, 38 cm na šířku a 16 cm do hloubky.

Dobré je, že části budovy lze od sebe oddělit a naaranžovat dle vaší libosti. Kladně hodnotím také unikátní barevnost a atmosféru, která se té z klipu opravdu blíží, a plně vybavené interiéry. Za negativum považuji závislost na samolepkách. Kromě velkého nápisu DISCO je všechna ostatní grafika nalepená. I když osobně tento hudební styl neposlouchám a set si nepořídím, jsem si jistý, že se bude extrémně dobře prodávat nejen na korejském trhu. Silnou fanouškovskou základnu má BTS i v USA. Novinka má tak velkou šanci přivést k LEGO kostkám mnoho nových stavitelů.

Set 21339 BTS Dynamite obsahuje 749 kostek a bude v prodeji od 1. března 2023 za doporučenou cenu 2 499 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama