LEGO přichystalo ke Dni Star Wars hned trojici dárků k nákupu | Matyho kostky

LEGO přichystalo ke Dni Star Wars hned trojici dárků k nákupu

Stejně jako každý rok, tak i letos, oslavuje LEGO mezinárodní Star Wars den speciální akcí ve svých prodejnách a na e-shopu. Nabídka platí od 1. do 7. května 2023. Tento den významný pro popkulturu připadá na 4. května a odkazuje na legendární hlášku “May the force be with you” (Nechť tě provází síla), kterou pronesl Obi-Wan Kenobi ve filmu Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje. V anglickém znění je výslovnost podobná, jako byste chtěli říci “4. května”. Ale teď už zpět do LEGO světa.

K nákupu nad 1 000 Kč LEGO rozdává roztomilý model X-wingu (30654 StíhačkaX-wing) v microměřítku ve formě polybagu. Plavidlo se skládá z 87 kostek. Setík mi na první pohled připomněl jinou verzi X-wingu, která byla letos přílohou LEGO Star Wars časopisu. Ta však obsahuje o rovných 30 kostek méně. Micro X-wingů v samostatných setech LEGO vyprodukovalo ve své historii už 18.

Pokud utratíte více než 2 199 Kč, můžete očekávat specialitku v podobě sběratelského modelu (5007840 Sběratelský model k 40. Výročí Návrat Jediho) ke 40. výročí uvedení Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho do kin. Hlavním lákadlem tohoto dárku je mince s vyrytým designem Hvězdy smrti. Dám ruku do ohně za to, že tohle bude mezi sběrateli velmi ceněný kousek.

Za útratu převyšující 3 999 Kč dostanete set 40591 Hvězda smrti II. Do stavebnice složené z 289 kostek se návrhářům podařilo vměstnat i miniaturu trůnního sálu. Umělou hvězdu lze na jejím podstavci libovolně otáčet. Model měří přes 15 centimetrů na výšku a má 9 centimetrů v průměru. Nechybí ani obligátní plaketka odkazující na zmíněné výročí. Na rozdíl od některých předchozích dárků k nákupu mám pocit, že v tomto případě je hranice pro jeho získání nastavena docela rozumně a vyšší útrata bude stát za to.

Jako bonus pro nakupující s VIP účtem si LEGO připravilo ještě dvojnásobnou nálož VIP bodů za nákup všech Star Wars stavebnic v období od 1. do 7. května 2023 a speciální odměny směnitelné za body. Za 3 500 bodů očíslovanou kopii limitovaného plakátu s X-wingem, za 150 bodů Star Wars komiks a za 10 bodů digitální plakátek s vývojem LEGO X-wingů. Za nákup vybraných setů v kamenných LEGO prodejnách dostanete dokonce 5x tolik VIP bodů!

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama