Jihoamerický domek jako další lednový dárek k nákupu | Matyho kostky

Jihoamerický domek jako další lednový dárek k nákupu

Jen co skončila možnost získat k nákupu v oficiálním LEGO e-shopu, nebo prodejnách, pěkný retro set 40580 Křižník Blacktron, máme tu jeho nástupce. Za nákup v hodnotě přesahující 6 599 Kč v období od 15. do 25. 1. 2023 totiž všichni VIP členové obdrží dlouho vyhlíženou stavebnici 40583 Domy světa 1. 

Číslovka v názvu napovídá, že nezůstane u jednoho domu. Už nyní víme, že budou minimálně 4. Na produktové stránce stavebnice visí zmínka o tom, že jsou stavby modulární a bude je možné propojit s dalšími. V krabici najdete 348 kostek z nichž se postaví výsledný model o rozměrech přes 12 cm na výšku, 8 cm na šířku a 10 cm do hloubky. To sice nejsou žádné závratné hodnoty, ale musíme si uvědomit, že jde jen o dárek k velkému nákupu. Víme ale, že LEGO umí i větší GWP (gift with purchase – dárek k nákupu). 

Z domku doslova čiší atmosféra Jižní Ameriky a její typická barevnost. I přes menší rozměry, nechybí důležité architektonické detaily ani vybavení interiéru. Z oficiálních snímků se zdá, že i v tomto případě se LEGO rozhodlo ty nejjemnější detaily ztvárnit pomocí samolepek. To se týká například vzorovaného koberce nebo dvou obrazů. V přízemí stavby se nachází kuchyň s jídelnou a posezením, v prvním patře je pak obývací pokoj kombinovaný s ložnicí. Ocenit musím i bohatou květinovou výzdobu. 

Malé celkové rozměry neznamenají, že budeme ochuzeni o vybavený interiér

Stavebnice Domy světa 1 se mi velice líbí a už se nemohu dočkat pokračování téhle minisérie. Vnitřně si asi neobhájím tak velký nákup, abych tuhle stavebnici získal, možná si ji ale koupím od někoho, kdo ji naopak dostane, ale nebude pro ni mít využití. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama