Jeden set vládne všem, jeden jim všem káže … | Matyho kostky

Jeden set vládne všem, jeden jim všem káže …

Sen mnoha fanoušků fiktivního světa z pera J. R. R. Tolkiena a plastových kostek původem z Dánska se dnes zhmotnil v podobě nové stavebnice s názvem 10316 Pán prstenů: Roklinka. Novinka byla zařazena do série Icons a navazuje na celou řadu stavebnic se stejnou tématikou, z nichž poslední vstoupily na trh v roce 2013. V letošním roce ji zatím doprovázejí tři dvojice hlavních postav ztvárněných ve stylu BrickHeadz.

Tolkienovo dílo jsem nikdy nečetl, filmy viděl kdysi dávno. To uvádím rovnou na začátku, aby bylo jasné, že stavebnici mohu hodnotit jen a pouze po stránce vizuálního zpracování, nikoliv podle toho, jak odpovídá předloze. Při prvním pohledu na tento nemalý set jsem měl pocit, že se dívám na krásně vyvedený zámeček uprostřed arboreta. Až minifigurky mi prozradily, že tu asi půjde o něco jiného. Část, která se mi líbí nejvíce je střecha s barevnou mozaikou. Umělecké vyvedení střechy altánku je také úchvatné.

Z 6 167 dílků postavíte stavebnici měřící přes 39 cm na výšku, 75 cm na šířku a 50 cm do hloubky. Model lze rozdělit do tří sekcí s názvy věž, rada a altán s řekou a mostem. Protože bez oficiálního popisu výrobce bych vůbec nevěděl, na co se dívám, nebudu dělat chytrého a jednotlivé místnosti stavby vám prostě vypíšu tak, jak je výrobce uvedl. V hlavní budově najdete Frodovu ložnici a Elrondovu studovnu. Před ní pak stojí v půlkruhu židle, na kterých zasedá rada. Ke stavbě přiléhá elfská věž ozdobená sochami významných bojovníků z minulosti. Poslední částí je můstek nad řekou a altánek, pod kterým se skrývá kovárna. Set obsahuje celkem 15 figurek mezi nimiž nechybí ty nejdůležitější postavy celého příběhu: Frodo, Sam, Bilbo Pytlík, Boromir, Gimli, Aragorn, Legolas či Gandalf Šedý.

Jakožto nefanoušek Pána prstenů si tento set nejspíš nepořídím, přesto ale musím ocenit krásné detaily, které obsahuje. Kdybych měl jednu věc vytknout, byl by to velký počet sloupů a zdí v hlavní budově. Jejich malá vzdálenost a mohutnost budou velký problém pro prsty stavitelů dychtících si přehrát s figurkami některé ikonické scény.

Set 10316 Pán prstenů: Roklinka obsahuje 6 167 kostek a bude v prodeji od 8. března 2023 za doporučenou cenu 12 699 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama