Je libo stojánek na tužky v podobě helmy Star Lorda? | Matyho kostky

Je libo stojánek na tužky v podobě helmy Star Lorda?

Po představení tří Star Wars helem v minulém týdnu tu dnes máme dalšího zástupce této, zdá se velmi oblíbené, řady. Tentokrát však zavítáme do světa Marvelu. Nový set s názvem 76251 Helma Star-Lorda znázorňuje obličejovou masku Petera Quilla, hlavního hrdiny komiksů a filmů Strážci Galaxie. Název „helma“ se mi v tomto případě nezdá úplně správný, neboť zde zcela chybí vrchní část kryjící temeno hlavy. Novinka navazuje na starší Marvel stavebnice. Například na hlavu Venoma (76187), ale vlastně i na Rukavici nekonečna (76191).

Strážce Galaxie mám rád a při pohledu na tuto stavebnici musím uznat, že se návrhářům podařilo odvést výbornou práci. Set obsahuje všechny důležité detaily. Velmi kladně hodnotím, že novinka nespoléhá na samolepky a velké díly jsou potisknuté. Nemohu se ale ubránit dojmu, že něco chybí. Na první pohled je jasné, že mluvím právě o chybějící horní straně. Z realistického hlediska dává tento aspekt smysl, protože jde o model helmy/masky, která tak prostě vypadá. Na druhou stranu, kdyby se designéři pokusili o ztvárnění vlasů, měl bych pocit větší kompletnosti. Argument, že se řada, stejně jako v případě Star Wars helem, soustředí jen na ochranu hlavy, u mě neuspěje. Například již zmíněný Venom vůbec není helma, ale živý organismus. Nevidím tedy důvod, proč by z masky nemohlo vykukovat pár vlasů.

Možnost využít dutého prostoru uvnitř, třeba jako stojánek na tužky, je pěkný bonus, ale ke změně názoru mě nepřesvědčí. I přes mou kritiku v předchozím odstavci věřím, že srdce všech fanoušků Marvel universa a LEGO stavebnic při pohledu na novinku zaplesá. Navíc nám tento set dává naději, že bychom se v budoucnu mohli dočkat i dalších členů posádky. Helma Star-Lorda se skládá z 602 kostek a má rozměry přes 18 cm na výšku, 12 cm na šířku a 13 cm do hloubky.

Stavebnice 76251 Helma Star-Lorda obsahuje 602 kostek a bude v prodeji od 1. dubna 2023 za doporučenou cenu 1 999 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama