Jarvisi, objednej mě na masáž, budu ji potřebovat! | Matyho kostky

Jarvisi, objednej mě na masáž, budu ji potřebovat!

Společná historie značek Marvel a LEGO už se táhne dlouhých 10 let. Přestože newyorská zábavní společnost neustále chrlí do světa nové komiksové hrdiny a na ně navazující filmy, či seriály, LEGO se rozhodlo vrátit v čase o 7 let zpět a vytvořit model jednoho z obleků Tonyho Starka neboli Iron Mana z filmu Age of Ultron. Svého LEGO ztvárnění se dočkal 44. model zvaný Hulkbuster, vytvořený, jak už název napovídá, ke zkrocení Hulka pro případ, že by se utrhl ze řetězu. Není to však poprvé, stalo se tak už čtyřikrát. Ve třech případech se jednalo o akční figurku (76164 Iron Man Hulkbuster proti agentovi A.I.M., 76105 Hulkbuster: Ultron Edition a 76104 Střetnutí s Hulkbusterem) a v jednom o alternativní obraz v řadě Art (31199 Iron Man).

Ačkoliv jsem docela velký fanda všeho od Marvelu, Hulbuster mi k srdci nikdy příliš nepřirostl. Samotná myšlenka obleku, který má za úkol vyrovnat se zelenému Hulkovi, je sice zajímavá, ale provedení na mě vždy působilo spíše komicky. Nejspíš kvůli malé zploštělé hlavě. To platilo i pro jeho předchozí LEGO verze a nic se samozřejmě nemění ani s novinkou. Faktem ale je, že nový set nabízí některé zajímavé detaily, které musím ocenit. Asi nejvíc mě zaujala možnost vložit do těla robotického obleku celou, z kostek postavenou, akční figurku Iron Mana ze setu číslo 76206. To plně odpovídá filmovému ztvárnění. Hulkbuster je vlastě takový oblek pro oblek.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Model se skládá ze 4 049 kostek a jeho výška činí úctyhodných 52 centimetrů. Mezi dílky najdete, kromě hromady těch rudých a zlatých, také 3 světelné kostky. Jednu pro typický obloukový reaktor na hrudi a dvě pro trysky na dlaních. Model lze polohovat pomocí kloubů v rukách a prstech.  S nohami hýbat nelze a to je velká škoda. Nechybí ani plaketa s technickými detaily obleku a minifigurka Tonyho Starka na malém podstavci. To všechno může být vaše za 13 999 Kč, což rozhodně není málo.

Set 76210 Hulkbuster obsahuje 4 049 kostek a bude v prodeji od 9. listopadu 2022 za doporučenou cenu 13 999 Kč.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama