Jarní nadílka nových dioramat LEGO Star Wars | Matyho kostky

Jarní nadílka nových dioramat LEGO Star Wars

Když bychom si prošli kompletní portfolio stavebnic LEGO pro dospělé, zjistili bychom, že nejvíce zastoupené jsou mezi nimi ty z vesmírného univerza Star Wars. Spektrum výrobků je opravdu široké – máme zde hlavní řadu Ultimate Collector Series, řadu sběratelských helem, BrickHeadz, mozaiky LEGO ART nebo tzv. Brick Sketches. A aby toho nebylo málo, v posledních dnech se začaly různě po internetu objevovat informace a fotky další takové subsérie stavebnic LEGO Star Wars pro dospělé – tentokrát se jedná o dioramata.

Konkrétně byly tento týden odhaleny celkem tři stavebnice, které jsou všechny postavené na základně 26 x 18 studů, která je po obvodu ohraničena řadou černých kostek. Čelní strana této ohrádky pak vždy nese dvě tiles, jednu s logem LEGO Star Wars a druhou s citátem, který se vztahuje k vyobrazené scéně. Tento jednotný vzhled tak zaručuje, že dioramata budou vypadat moc hezky, když je decentně vyskládáte vedle sebe na poličce.

Útok na Hvězdu smrti

První set č. 75329 nese název Útok na Hvězdu smrti a vyobrazuje Lukův úspěšný pokus o její zničení v závěru čtvrté epizody. Upřímně mne konečná podoba setu trochu zklamala. Od chvíle, kdy jsem uviděl název plánovaného setu jsem totiž tak trochu doufal, že se designéři inspirují pohyblivým modelem JK Brickworks nebo třeba půjdou ještě dál jako Paul Lefford.  

Pohyblivý MOC od JK Brickworks.

To se bohužel nestalo a tak jsme získali pouze statický, i když podle mě velmi pěkný microscale model s X-wingem a třemi stíhačkami TIE. Celé diorama obsahuje 665 kostek a již nyní si jej můžete předobjednat za 1 549 Kč.

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Jediský trénink na planetě Dagobah™

V druhé stavebnici se přesouváme do epizody Impérium vrací úder. Tento set je oproti tomu předchozímu sestaven již v minifigurkovém měřítku, takže zde kromě scény získáme také dvě figurky – Yodu a Luka Skywalkera. Přestože toto diorama není na první pohled tak atraktivní jako Hvězda smrti, je podle mě velmi zdařilé a krásně zachycuje atmosféru planety Dagobah. Třešničkou na dortu pak je navíc zajímavě zasazené křídlo potopeného X-wingu.

Set 75330 Jediský trénink na planetě Dagobah™ obsahuje 1 000 kostek a již si jej můžete předobjednat za 2 099 Kč.

Drtič odpadků Hvězdy smrti

V posledním dioramatu se opět vracíme do Nové naděje, konkrétně do scény, ve které Luke, Han Solo, Leia a Chewbacca uvíznou v drtiči odpadků. Tato stavebnice jako jediná ze tří dioramat obsahuje pohyblivý prvek, kdy můžete skutečně stěny drtiče sevřít až téměř do pozice, ve které se je podaří R2-D2 zastavit. Ten je mimochodem společně se C-3PO i zmíněným panelem součástí stavebnice. Osobně mne trochu zaskočil výběr doprovodné citace, očekával bych zde místo „One thing’s for sure. We’re all gonna be a lot thinner!” mnohem slavnější hlášku „I’ve got a bad feeling about this!”, ale třeba si ji autoři šetří na jinou scénu, přeci jen se objevila ve všech filmech.

Set 75339 Drtič odpadků Hvězdy smrti – diorama obsahuje 802 kostek a dostupný bude od 26. dubna za 2 349 Kč.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama