Ikonická scéna z Jurského Parku je tady – konečně! | Matyho kostky

Ikonická scéna z Jurského Parku je tady – konečně!

Jsem už dost starý na to, abych pamatoval dnes již zapomenutou spolupráci mezi LEGO Group a Stevenem Spielbergem s názvem LEGO Studios v rámci níž vyšly jedny z prvních stavebnic s dinosaury a některé dokonce nesly logo tehdejší novinky – Jurského Parku 3. Už tehdy mne mrzelo, že v rámci této řady nevyšly také stavebnice vztahující se k původnímu filmu z roku 1993, zejména pak mnou milovaná scéna s útěkem T-Rexe a destrukcí turistických aut. Určitá naděje svitla v letech 2018–2019, kdy díky filmové sérii Jurský svět vyšly také dva sety (75932 a 75936) inspirované Jurským parkem, avšak opět bez mé oblíbené scény. Nyní, po více než 20 letech jsem se konečně dočkal a rozhodně nejsem zklamaný!

Nový set obsahuje vše, co bych si mohl přát – perfektní Fordy Explorer (jedinou vadou na kráse jsou nepřiměřeně malá kola, tento problém se ale u větších LEGO aut objevuje dlouhodobě), poškozený plot, vodící kolejnici, samotného T-Rexe a dokonce také slavné skleničky s vodou uvnitř aut! K dokonalosti už snad chybí jen záchod s Gennarem, avšak vzhledem k jeho osudu je asi pochopitelné, že do setu nebyl zahrnut. 

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Součástí jsou také všechny čtyři podstatné minifigurky – Alan Grant, Ian Malcolm, Tim Murphy i Lex Murphová.

Stavebnice 76956 Útěk T. rexe obsahuje 1 212 kostek a bude dostupná od 17. 4. 2022 za 2 599 Kč.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Nejoblíbenější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tomas
Tomas
před 2 lety

Odkaz na Lego vede na Globus 😉

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama