Ikonická dodávka od Volkswagenu se vrací | Matyho kostky

Ikonická dodávka od Volkswagenu se vrací

Věděli jste, že minivan Volkswagen T1 patří k těm nejstarším autům, které LEGO Group vyráběla? První LEGO město jste s ním mohli brázdit už v roce 1956! Tehdy se však ještě nejednalo o stavbu z kostek, nýbrž o klasického „angličáka” v měřítku 1:87. Důvod byl jednoduchý – první LEGO kolo bylo bylo vynalezeno až v roce 1962!

LEGO Volkswagen T1 z padesátých let.

Na první ikonický minivan od Volkswagenu poctivě postavený z kostek jsme si ale museli počkat trochu déle – konkrétně až do roku 2011. Tehdy vyšel v rámci řady LEGO Creator Expert nádherný set 10220 Volkswagen T1 Camper Van se vším, co k němu patří, tedy s vybavenou kuchyňkou, záclonkami i typickou zvedací střechou.

10220 Volkswagen T1 Camper Van

Nyní, přesně po deseti letech, přichází v LEGO provedení také druhá generace, tentokrát v krásném tyrkysovém nátěru. Dodávka má funkční posuvné dveře stejně jako zatáčení a uvnitř opět najdete plnou výbavu na cesty – kredenc, ledničku, dřez i plotýnku. Nechybí také typická zvedací střecha a další výbava jako surfovací prkno a dvě skládací lehátka. K setu jsou navíc přiloženy samolepky pro vyznavače květinové alternativy, a také německá i americká SPZ.

Stavebnice 10279 LEGO Volkswagen T2 Camper Van obsahuje celkem 2 207 dílků a na české verzi oficiálního LEGO obchodu bude dostupná už od 1. srpna za 4 199 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama