Hej-hou, hej-hou a trpaslíci jdou | Matyho kostky

Hej-hou, hej-hou a trpaslíci jdou

Fanoušci klasických animovaných filmů od Disney mohou jásat. LEGO dnes odhalilo novou stavebnici, jejíž název nenechává příliš prostoru pro fantazii. Set pojmenovaný 43242 Chaloupka Sněhurky a sedmi trpaslíků je založen na jedné ze světově nejoblíbenějších pohádek. V tomto případě na její kreslené verzi z roku 1937.

Celá stavebnice se skládá z 2 228 dílů a její finální rozměry jsou 35 cm na šířku, 20 cm do hloubky a stejně tak na výšku. Hlavní součástí setu je samozřejmě chaloupka, kterou společně obývají trpaslíci a jejich nezvaný host Sněhurka. Fasáda budovy je bohatě zdobena různými dekoračními prvky, ale nejzajímavějším prvkem je pro mě rozhodně střecha. Autorům se z kostek podařilo vytvořit téměř dokonalou iluzi slaměné krytiny. Nechybí ani kamenný komín. Interiér za vnějškem nezaostává. Je doslova přeplněn nábytkem a dalšími předměty denní potřeby obyvatel. Postele, jídelní stůl a židle, varhany, dřez a skříňky, to všechno, a mnohem více, najdete uvnitř. Z prvních snímků jsem se trochu obával o možností hraní v horním patře, které je prostorově hodně omezené sklonem střechy, ale naštěstí jdou její panely odebrat. Okolí chalupy doplňuje několik stromů a dalších drobných detailů. Kvalitativně mezi nimi vyčnívá zejména bříza.

K budově náleží ještě dvě menší stavbičky: studna přání a skleněná rakev. Já osobně si nevybavuji, že by se v příběhu o Sněhurce objevovala studna přání, ale odborníci přes pohádky, mě určitě vyvedou z omylu. Ani jedné z bočních staveb nelze nic vytknout, naopak musím opět pochválit zdobení a zeleň.

Stavebnice obsahuje celkem 10 minifigurek. Pravděpodobně vás nepřekvapí, že mezi nimi najdeme Sněhurku, všech sedm trpaslíků, prince a zlou královnu. Každý z trpaslíků má svůj originální výraz v obličeji a ošacení. Z obrázků se zdá, že figurka Sněhurky se neliší od svých předchozích vydání. Postavy doplňuje několik ptáků, veverky a zajíc.

43242
Chaloupka Sněhurky a sedmi trpaslíků
💰  Doporučená cena: 5 499 Kč
🧱  2 228 kostek
🗓️  V prodeji od 4. 3. 2024
🔗  LEGO.cz

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama