Dva dny, dva nové pick-upy! | Matyho kostky

Dva dny, dva nové pick-upy!

Poměrně v tichosti byly včera a dnes zveřejněny dva nové sety, které jsou si typově docela podobné, avšak jeden je postaven z dílů LEGO Technic a druhý z klasického LEGO Systému.

42126: Ford F-150 Raptor

Tím prvním je ikonický pick-up od americké automobilky Ford. Po mnoha setech z řady Speed Champions a velkém modelu Ford Mustang z řady Creator Expert se jedná o vůbec první Ford, který si můžete z kostek LEGO Technic postavit.

Předloha nového modelu LEGO Technic.

Stavebnice je určena pro dospělé stavitele a obsahuje celkem 1 379 kostek. Uvnitř modelu najdete motor V6 s pohyblivými písty a odpružení všech kol. Samozřejmostí jsou také pohyblivé dveře a kapota. Set si můžete objednat už dnes v oficiálním LEGO obchodě za 3 899 Kč, přičemž doručen by měl být až v říjnu.

10290: Pick-up

Druhým nově odhaleným setem se stal farmářský pick-up ve vzhledu typickém pro Spojené státy 50. let 20. století. I přesto, že je tento model součástí stejné řady jako Ford Mustang, Fiat 500 nebo Porsche 911, na rozdíl od těchto stavebnic není licencovaný a nepředstavuje tak žádnou konkrétní značku. I přesto je však na modelu zjevná inspirace především Chevroletem 3100. Podobný model dokonce LEGO Group pod licencí Chevroletu v padesátých letech sama vyráběla, avšak tehdy se jednalo ještě o čistě plastový model, nikoli o stavbu z kostek LEGO.

Nový set obsahuje celkem 1 677 kostek, vedle samotného automobilu v krabici naleznete také řadu moc hezkých doplňků s jejichž pomocí si můžete doma vytvořit docela pěknou scenerii. Stavebnice je určena pro dospělé stavitele a objednat ji bude možné od 1. října za cenu 3 499 Kč.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama