Druhý dubnový dárek k nákupu je jarní květináč | Matyho kostky

Druhý dubnový dárek k nákupu je jarní květináč

Už několik týdnů dopředu po internetu kolovala informace, že nás LEGO v dubnu potěší dárkem k nákupu ve stylu botanické kolekce. Tajné zdroje nelhaly, a tak můžete od 14. do 24. dubna 2023 získat k nákupu v oficiálních obchodech a e-shopu LEGO nad 3 999 Kč, dle mého názoru, velmi pěkný setík 40588 Květináč.

Stavebnici jsem měl již možnost vidět na vlastní oči a musím říct, že na živo je snad ještě krásnější než z obrázků. Protože nejsem žádný odborník na květenu, musím důvěřovat popisku na produktové stránce LEGO e-shopu, která tvrdí, že mezi rostlinami najdete třešňový květ, vrbové větvičky, kraspédie a další. V každém případě se návrhářům opět podařilo odvést dobrou práci a flora vypadá opravdu realisticky. Vedle plnotučných stavebnic řady Botanical určitě neudělá ostudu.

Set se skládá ze solidních 292 dílků. Výsledné rozměry jsou přes 29 cm na výšku, 12 cm na šířku a 12 cm do hloubky. Kromě potěšení z pohledu na květináč jarních rostlin, přináší tato stavebnice i některé užitečné a méně obvyklé díly. Na první pohled jsou to například části, ze kterých je sestaven samotný květináč. Ty se obvykle využívají ke stavbě horkovzdušných balónů, ale v této barvě najdou uplatnění určitě i jinde.

Na rozdíl od některých předchozích dárků k nákupu se mi zdá, že v tomto případě je hranice pro získání setu nastavena docela rozumně. Jako vášnivý sběratel řady Botanical jsem si jist, že Květináč brzy přidám do své sbírky. Zaujal mě hned z prvních úniků.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama