Další set pro milovníky amerických klasik. LEGO představilo Chevrolet Camaro Z28 | Matyho kostky

Další set pro milovníky amerických klasik. LEGO představilo Chevrolet Camaro Z28

Společnost LEGO ani během letních měsíců nepolevuje a představuje jeden nový set za druhým. Dnes se reinkarnace z plastových kostek dánského výrobce dočkal vůz, který bychom mohli bez obav označit za klasiku. Set dostal jednoznačné jméno 10304 Chevrolet Camaro Z28 a ztvárňuje konkrétně modelový rok 1969 tohoto legendárního vozu. Novinka se zařadí po bok setů 10295 Porsche 911 nebo 10265 Ford Mustang. Právě spolu s uvedeným Fordem tvoří Chevrolet dvojici konkurentů na život a na smrt. Souboj o ten nejlepší a neprodávanější americký muscle car trvá již několik desetiletí a pořád nemá výsledek.

Automobil ve své LEGO formě měří 36 cm na délku, 14 cm na šířku a vysoký je 10 cm. Měřítkem tedy odpovídá svým předchůdcům. Stejně jako oni velmi věrně odpovídá realitě a nabízí i široké možnosti přizpůsobení. Vybrat si můžete ze tří různých barevných variant tzv. rychlých pruhů – šedé, bílé, rudé a také dvěma různými styly hlavních světlometů. Podobně jako u Porsche 911, je možné pevnou střechu odebrat a z Camara udělat kabriolet. Každý si tak může model přizpůsobit podle svého oblíbeného vozu. LEGO pro tento set vytvořilo nový dílek blatníků, který se určitě bude hodit všem stavitelům dopravních prostředků.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé pondělí přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Aktuální doporučená prodejní cena oproti starším setům vzrostla přibližně o 600 Kč, to se dá vzhledem k neustále se zvyšujícím nákladům pochopit. Zamrzelo mě ale, že místo potisknutých dílků typovým označením, jsme se dočkali pouze samolepek. To je krok zpět. 

Jak jsem již zmínil v prvním odstavci, Ford Mustang a Chevrolet Camaro mezi sebou soupeří o titul nejlepšího amerického sporťáku. Mezi ně se snaží vklínit automobilka Dodge se svým modelem Challenger, který LEGO ztvárnilo zatím jen v malém měřítku v sérii Speed Champions. Věřím, že spousta fanoušků silných vozů z USA by se ho ráda dočkala i ve větším.

Set 10304 Chevrolet Camaro Z28 obsahuje 1 456 dílků a bude v prodeji od 1. srpna 2022 za doporučenou cenu 4 299 Kč.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama