Corvette: Postavena pro vzrušení z jízdy | Matyho kostky

Corvette: Postavena pro vzrušení z jízdy

Do pomyslné garáže vysněných automobilů budeme moci brzy zaparkovat další ikonický vůz. LEGO dnes představilo stavebnici 10321 Corvette. První generace legendární Corvette založila rod nezapomenutelných vozů, a zvláště v klasické červeno-bílé kombinaci se zapsala do srdcí fanoušků amerických sporťáků. Vyráběla se mezi lety 1953 a 1962. Nová stavebnice, určená dospělým stavitelům, byla zařazena do série Icons.

Musím se přiznat, že Corvette C1 patří k mým vůbec nejoblíbenějším vozům, co se designu týká. Zamiloval jsem si ji už jako dítě, kdy jsem měl celkem obsáhlou sbírku modelů v měřítku 1:24 od firmy Bburago. Od té doby nosím v hlavě sen se touhle krasavicí alespoň jednou v životě projet. To se mi možná nikdy nesplní, ale LEGO verze mou sbírku určitě rozšíří. Dánský výrobce se rozhodl ztvárnit verzi z předposledního modelového roku generace C1 – 1961. Ta se od předchozích liší zejména jiným designem předních i zadních světel. V tomto roce byla pro první Corvette naposledy dostupná dvoubarevná kombinace laku.

Automobil si můžete sestavit jako otevřený kabriolet, nebo ve verzi hardtop. To znamená se střechou, bez B sloupku. V balení najdete 1 210 potřebných kostek. Návrhářům se podařilo připravit i několik pohyblivých částí. Otevřít lze dveře, kufr i kapotu. Pod ní naleznete detailně vyvedený motor V8. Přední kola lze ovládat přímo volantem v krásně udělaném interiéru. Nechybí v něm pedály, řadicí páka a rádio, zpětné zrcátko. Výsledný model měří na délku 32 centimetrů. Převést tak ladné tvary vozu do LEGO podoby musel být velký oříšek. Celkově lze říci, že se tohoto úkolu v Billundu zhostili se ctí. K dokonalosti chybí snad jen alespoň mírně se svažující linie karoserie směrem k předním světlometům a větší zaoblení v oblasti přední masky.

Stavebnice 10321 Corvette obsahuje 1 210 dílků a bude v prodeji od 1. srpna 2023 za doporučenou cenu 3 899 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama