Chewie, ukaž, co LEGO dokáže! | Matyho kostky

Chewie, ukaž, co LEGO dokáže!

LEGO dnes potěšilo fanoušky Star Wars dávkou nových setů. Mezi nimi se našlo místo i pro jeden určený dospělým stavitelům. Novinka dostala jméno 75371 Chewbacca a není ničím jiným než soškou legendárního hrdiny rasy Wookiee. Výrobce si pro své sety v levnější sběratelské edici s plaketou do dnešního dne vybíral hlavně Star Wars droidy (výjimku tvoří v současném portfoliu jen 75318 Dítě). Odhalení stavebnice ztvárňující živou postavu je proto příjemnou změnou. Nová stavebnice se připojuje k setům oslavujícím 40leté výročí uvedení filmu Návrat Jediho do kin.

Filmový Chewbacca měří na výšku téměř 2 metry a 30 centimetrů. Jeho LEGO protějšek se spokojí se 46 centimetry. Celý Žvejkal, jak se někdy jméno postavy překládá do češtiny, se skládá z 2 319 kostek. Kromě dílků na stavbu těla, najdete v krabici i minifigurku Chewieho, potisknutou plaketu s informacemi o jeho původu, pohlaví výšce apod. Hrdina samozřejmě nemůže zůstat neozbrojen, návrháři mu tak připravili i typickou kuši – bowcaster a pás přes rameno, který drží brašnu s municí. Celý model lze umístit na nízký podstavec.

Věrně zpracovat divoké ochlupení z LEGO kostek není žádná legrace, a to ani v tomto měřítku. V případě Chewbaccy se to designérům povedlo na výbornou.  Samozřejmostí je vícebarevná srst. Na první dobrou mě mírně zarazilo provedení obličejové části, po chvíli prohlížení si produktových fotografií jsem si ale zvykl a vlastně mě nenapadá, jak lépe by ji bylo možné postavit.

Stavebnice 75371 Chewbacca obsahuje 2 319 dílů a bude v prodeji od 1. září 2023 za doporučenou cenu 5 349 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama