Černý a ve dvou velikostech – The Tumbler | Matyho kostky

Černý a ve dvou velikostech – The Tumbler

Když v roce 2019 vyšla stavebnice s elegantním Batmobilem z Burtonova Batmana z roku 1989, tak trochu jsem doufal, že se dočkáme také reedice masivního Tumbleru z mé oblíbené trilogie o Temném rytíři z pera Christophera Nolana. Mé naděje hned o rok později ochladly z vydáním Batwingu, avšak nyní jsem se konečně dočkal, nový Tumbler je tady a hned ve dvou velikostech!

Jak už jsem naznačil v úvodu, velký sběratelský Tumbler už byl jednou vydán v roce 2014, tehdy obsahoval o 180 dílků méně a byl také o 400 Kč levnější. Už jen tyto parametry naznačují, že se letošní novinka od svého staršího předchůdce na první pohled příliš neliší. Prvním rozdílem, kterého si nejspíše všimnete, jsou nová a realističtější zadní kola, která Tumbleru přidávají na dravosti. Dále je také nová průhledná spodní část kokpitu mezi předními koly, protože tento detail byl z nějakého důvodu u původní verze ignorován a lehkého faceliftu se dočkaly i bočnice, které drží přední kola.

K setu jsou opět přiloženy minifigurky Batmana a Jokera v podání Heatha Ledgera, přičemž tentokrát na sobě Joker nemá své fialové sako, což symbolizuje scénu z Temného rytíře, kdy byl Joker zatčen.

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Úplnou novinkou, která se u Tumbleru z roku 2014 vůbec neobjevila, je otočný stojánek, na kterém si můžete tohoto krasavce, který je 45 cm dlouhý, 25 cm široký a 16 cm vysoký, vystavit.

Stavebnice 76240 LEGO® DC Batman™ Batmobil Tumbler obsahuje 2 049 kostek, 2 minifigurky a dostupná bude od 1. listopadu za 5 999 Kč.

Vedle tohoto macka však byla nově odhalena také menší varianta Tumbleru, obsahující pouze 422 kostek a upřímně mne překvapila úroveň detailu a propracovanosti vozidla v tak malém měřítku. K vozidlu opět dostanete minifigurku Batmana a namísto Jokera pak padoucha z prvního filmu Batman začíná – Scarecrowa. Set LEGO DC Batman Batmobil Tumbler: souboj se Scarecrowem bude dostupný od 1. října za 1 049 Kč.

Pokud taky patříte k fanouškům Temného rytíře, můžete si svou sbírku obohatit i o další sety, jako například Batmobil z roku 1966, Batmanovu masku nebo již zmíněný Batmobil a Batwing z roku 1989.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama