Bears, Beets, Battlestar Galactica – postavte si ikonickou kancelář z The Office | Matyho kostky

Bears, Beets, Battlestar Galactica – postavte si ikonickou kancelář z The Office

Slavné televizní seriály jsou poměrně častým námětem návrhů stavebnic na platformě LEGO Ideas a když se podíváme do historie setů této řady, zjistíme, že i docela populární – v minulosti jste si tak mohli postavit například Teorii velkého třesku, Doktora Who, Flinstoneovy, Přátele nebo Seinfelda. Přestože všechny výše zmíněné seriály znám, žádnému z nich jsem nepropadl tolik, jako tomu, kterého se týká nejnovější přírůstek do této řady – The Office.

Za původním návrhem setu stojí Američan Jaijaj Lewis, který je skutečně velkým fanouškem seriálu – na svém modelu totiž pracoval od roku 2014 a na LEGO Ideas jej nahrál celkem třikrát. Přestože jeho návrh pokaždé získal potřebných 10 000 hlasů, schvalovacím kolečkem ze strany LEGO Group se mu podařilo projít až napotřetí, kdy podstatně redukoval velikost modelu. Z nové stavebnice si proto postavíte pouze tu nejfrekventovanější část kanceláře – recepci, Michaelovu kancelář, zasedačku a otevřený prostor se stoly obchoďáků Jima, Dwighta, Phyllis, Stanleyho a Andyho (i přesto, že Andy mezi minifigurkami snad jako jediná hlavní postava chybí).

„Pro mě je to skvělý seriál pro nenáročnou relaxaci. Je neskutečně vtipný, stále aktuální a zároveň dojemný. Od tisíců lidí, kteří hlasovali pro můj projekt, jsem nesčetněkrát slyšel, že právě The Office je seriálem, který vyhledávají pro pozvednutí nálady, když mají zažívají těžké období. Celkově jsem na tomhle projektu pracoval 7 let. Při návrhu jsem využil zákulisní fotografie, detailní plány celé kanceláře a hned několikrát jsem zhlédl celý seriál od začátku do konce.“

Když už jsem zmínil minifigurky, tak těch v setu najdete úctyhodných 15 – Michaela, Jima, Dwighta, Pam, Ryana, Phyllis, Stanleyho, Tobyho, Kelly, Angelu, Oscara, Kevina, Meredith, Creeda a Darryla. Stavebnice se tedy soustředí na „tvrdé jádro“ postav tak, jak se v seriálu objevovaly v prvních sériích, což by také vysvětlovalo absenci Andyho. 

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé pondělí přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Malou zajímavostí navíc pak je, že Jaijajův návrh do finální podoby upravili LEGO designéři a zároveň manželé Laura a Chris Perronovi, tedy i LEGO Group má vlastní Pam a Jima. 🙂 Oba jsou navíc velkými fanoušky seriálu a proto do stavebnice zahrnuli co možná nejvíce odkazů na slavné scény. Já jich napočítal celkem 12, ale určitě se jich najde ještě víc.

Set 21336 The Office obsahuje 1 164 kostek a bude dostupný od 1. října za 3 099 Kč.

pavel tazbirek

Zakladatel tohoto blogu a strýc Matyho, po kterém web pojmenoval. Krom samotného stavění jej nejvíce baví objevovat historii společnosti LEGO a nové, netradiční a kreativní způsoby využití LEGO kostek. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama