Mistr stavitel: Norton74 | Matyho kostky

Mistr stavitel: Norton74

Stavitel Andrea Lattanzio alias Norton74 z italského Milána patří k těm nejpopulárnějším stavitelům současnosti – jeho díla byla vystavena v Masterpiece Gallery v LEGO House v Billundu, několikrát se objevil v tištěných časopisech Blocks a BrickJournal a jeho instagramový profil sleduje více než 10 tisíc nadšenců. Přečtěte si, čím jsou jeho stavby tak zajímavé a prohlédněte si 10 mých nejoblíbenějších!

K jeho fanouškům se řadím i já osobně, jeho stavby mají ohromující míru detailu, jsou zábavné a vizuálně velmi okulahodící. Vizuální dokonalost jeho děl se však neprojevuje jen povedenými stavbami nebo vozidly, ale také čistotou (stud byste na většině jeho staveb hledali marně) a pěkně slazenými barevnými kombinacemi. Andreovy stavby navíc určitě potěší každého fanouška zejména klasických motorových vozidel, mezi něž sám patří. Ačkoliv začínal jako stavitel velkých modelů kamionů a dalších vozidel, dnes jsou jeho doménou spíše dioramata v minifigurkovém měřítku, krásná vozidla v nich ale téměř vždy hrají důležitou roli 🙂.

Pokud bych ale měl vybrat jednu věc, kterou se můžete z Andreových dioramat naučit, tak je to dle mého názoru důraz na detail, který velmi dopomáhá tzv. “rozbití stereotypu”, díky kterému budou vaše stavby vypadat živě a přirozeně – stačí se podívat na jeho budovy, na kterých takřka nenaleznete větší jednotvárnou plochu.

💡

Norton74 na sociálních sítích:

Reklama

10. Esso Gas Station

Zdroj: Flickr.

9. General Store

Zdroj: Flickr.

8. Scania LB 140 ATS

7. “Blue Bull” Space Tank

Zdroj: Flickr.

6. Paddy Wagon

Zdroj: Flickr.

5. The Blue Cottage

Zdroj: Flickr.

4. Jardin d’hiver

Zdroj: Flickr.

3. Hot Dog Stand

Zdroj: Flickr.

2. It’s time for Santa Claus to go!

Zdroj: Flickr.

1. Art Déco Gas Station

Zdroj: Flickr.

Pokud vás Andrea ohromil stejně jako mě, napište mi do komentářů, která stavba se vám líbí nejvíce! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama